Zvērinātas advokātes Ingas Kačevskas birojs

jaunumi

Noslēdzies Arbitrāžas Seminārs

30.08.2008

Noslēdzies Arbitrāžas Seminārs Liepājā 29.08.2008

29.08.2008 Liepājā veiksmīgi aizvadīts Karaliskā arbitru institūta Baltijas nodaļas tikšanās - semināra Par starptautiskā arbitrāžas procesa vadīšanu. Semināru atklāja Baltijas nodaļas koordinators Vilius Bernatonis (Sutkiene, Pilkauskas &Partners, Lietuva). Semināra pirmajā daļā Andrew Burr (Atkin Chambers, Londona) kopā ar semināra dalībniecēm izspēlēja šķīrējtiesas procesu, kurā arbitriem - semināra dalībniekiem - bija jāatrisina kolīzija starp divām jurisdikcijām. Semināru turpināja Maxi Scherer (Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr, Anglija), kas analizēja vairāku valstu likumdošanu, starptautiskās normas un šķīrētjiesas institūciju reglamentus attiecībā uz pierādīju pieļaujamību un attiecināmību starptautiskā šķīrējtiesas procesā. Semināra otrā daļā atraktīvu un interesantu diskusiju izraisīja Lauris Liepa (Liepa, Skopiņa/ BORENIUS, Latvija), runājot par ētiku starptautiskajā arbitrāžā, kā arī rosinot Latvijā veidot šķīrējtiesas prakses apkopojumus.

Nobeigumā Inga Kačevska (Zvērinātas advokātes Ingas Kačevskas birojs, Latvija) modelēja iespējamu starptautiskā šķīrējtiesas procesa vadīšanu saskaņā ar jauno likumprojektu Par šķīrējtiesām, kas izraisīja lielas diskusijas dalībnieku vidū.

Seminārs pulcēja dažādu valstu juristus un atšķirībā no citiem semināriem bija ar praktisku ievirzi. Semināru organizēja un atbalstīja Zvērinātas advokātes I. Kačevskas birojs.